Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym różnią się samochody w Rocket League ?
Witam wszystkich !! Czy samochody w Rocket LEague mają różne statystyki np. przyśpieszenie, prędkość, prowadzenie ?
Odpowiedz
EDIT: 30.09.2016
Samochody w Rocket League różnią się bryłą tzw. "hitbox" oraz prędkością z jaką mogą wykonać zwrot (zawrócić)

Pełne dane dotyczące wymiarów samochodów można znaleźć w stale aktualizowanym pliku na google docs:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...=692792643

Wymiary pod wskazanym linkiem wyciągane są bezpośrednio z plików gry. Na dole w kolejnych arkuszach podane
są wartości zwrotności samochodów ("prędkości zawracania")
[Obrazek: 76561198122031986.png]
Odpowiedz
Bryła ma też znaczenie przy widoku podczas walki w powietrzu. Nikt w turniejach nie gra furgonami praktycznie bo zasłaniają widok na piłkę. Wazne też są kapelusze, przynajmniej ja mam takie wrażenie.

Osobiście uważam, że samochody powinny mieć rozne staty i funkcje, i powinny być picki i bany. Model zniszczeń też bym widział. Dla rozwoju e-sportu w tej grze to chyba jedyna droga, ale taki już mój krzywy osąd, spaczony przez lol-a
Odpowiedz
Najlepsze auto, to ta rajdowka z szerokim spoilerem. Nie wiem jak się nazywa, ale gra nią Mik3rules z Team Weamie, który obok Kronovi jest chyba najlepszym graczem w RocketLeague
Odpowiedz
[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Ta "rajdówka" to Octane i istotnie ma chyba najlepszą bryłę do hitboxów
Odpowiedz
Jasne, że hitboxy mają znaczenie. Wpływają przecież na to kiedy i jak odbijecie piłkę. Do tego auta różnią się nieco przy skręcaniu i przyśpieszaniu. Polecam analizę TEGO tematu na oficjalnym forum.
Odpowiedz
Dla mnie oprócz hitboxów, najważniejsze znaczenie ma widocznosść. Grając klockiem (Sweet Tooth/Merc) po prostu nie widzę bali podczas aeriali

Największe znaczenie hitbox ma w 1vs1 kiedy KickOff często decyduje o wyniku meczu. Octane jest chyba najbardziej pomiędzy tym wszystkim.
Odpowiedz
(08-24-2015, 13:09)CTSG napisał(a): Jasne, że hitboxy mają znaczenie. Wpływają przecież na to kiedy i jak odbijecie piłkę. Do tego auta różnią się nieco przy skręcaniu i przyśpieszaniu. Polecam analizę TEGO tematu na oficjalnym forum.

Dzięki, ktoś tam się nieźle namęczył. Dobrze by było to jakoś przetłumaczyć na nasze, albo przynajmniej wyciągnąć z tego wnioski (o ile ktoś zna dobrze angielski) ^_^
Odpowiedz
Jasne, wielkość auta i wpływa na widoczność ma spore znaczenie, ale można posiłkować się ustawieniami kamery, co szczerze polecam. Dla mnie najważniejszą różnicą między autami jest zakres skrętu, bo to daje IMO największą przewagę. Hitbox ma swoje plusy i minusy i poza kickoffem IMO sprowadza się do przyzwyczajenia i wyczucia.

Na szczęście różnice są na tyle małe, że przy moim poziomie gry mogę śmiało skupić się na tym jak auto wygląda, a nie jakie ma statsy i jak spisuje się w grze. Wink
[Obrazek: ctsg87.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości